Jak i kiedy powinno się dokonać wymiany filtra w odkurzaczu?

Odkurzacz to obecnie podstawowy sprzęt AGD w naszych domach. Ciężko nam sobie wyobrazić codzienne sprzątanie bez zastosowania odkurzacza. Ale czy mamy świadomość, kiedy powinniśmy dokonać wymiany filtra? Każdy z pewnością wie, że odkurzacz to jeden z tych sprzętów AGD bez, jakich trudno sobie wyobrazić precyzyjne wyeliminowanie kurzu. Żaden jednak odkurzacz nie będzie w stanie idealnie zbierać kurzu oraz zatrzymywać tego w swoim wnętrzu jeśli zapomnimy, że bardzo ważną czynnością jest wymiana filtra w odkurzaczu.

Wśród wypromowanych dzisiaj na rynku modeli odkurzaczy znajdą się modele wyposażone w bardzo różne typy filtrów. Na rynku dostępne są tego typu sprzęty nie tylko z filtrami tekstylnymi, lecz także z filtrami wodnymi oraz antyalergicznymi. Sygnałem, iż niezbędna jest wymiana filtra w odkurzaczu będzie słabe ssanie oraz błyskawicznie nagrzewający się odkurzacz. Jest to pora, kiedy powinniśmy wyciągnąć filtr oraz wymienić go na nowy. Takiej czynności nie będą konieczne gdy posiadamy jedynie filtry wodne. Tego typu filtr należy jedynie wyciągnąć ze sprzętu, wylać wodę z zanieczyszczeniami i dokładnie wymyć. Jak już zostało wspomniane, w odkurzaczach wykorzystywane są 3 typy filtrów: tekstylne, antyalergiczne i na wodę. Filtry tekstylne wykonane będą z różnych materiałów: specjalnego rodzaju sztucznych włókien, pianki albo z flizeliny. Tego typu filtry musimy dokonywać wymiany najczęściej. Filtry antyalergiczne produkuje się z włókien szklanych z mieszanką żywicy. Tego rodzaju filtry wyjątkowo dobrze zachowują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, toteż tego typu sprzęty z filtrem doskonałym dla alergików będą szczególnie polecane tym,którzy cierpią na alergię

Zobacz jak to wygląda:.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Filtry antyalergiczne wymieniamy raz w roku, ale musimy zapamiętać , by regularnie je czyścić. Po dokładnym wymyciu filtr należy pozostawić do wyschnięcia. Gdy dobrze wyschnie możemy następnie włożyć go do odkurzacza. Alergicy mogą wybrać także odkurzacz z filtrem wodnym. Także skutecznie zasysa wszystkie pyłki oraz nieczystości, jak odkurzacz uzupełniony o filtr antyalergiczny. Po skończeniu pracy należy wylać zanieczyszczoną wodę z filtra oraz dokładnie go myjemy – .