Istna rewolucja w utrwalaniu chwil! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu filmować z powietrza!

Fotografia jest jedną z dziedzin życia, które w ciągu ostatniego stulecia uległy największym przeobrażeniom. Właściwie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc móc mówić o prawdziwej rewolucji. Jeszcze dwadzieścia lat temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami kliszy w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki kliszy. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych miejscach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni wczasów i ile wolnych kadrów pozostało? (zobacz szczegóły)
Kiedy na rynek weszły aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego nie może nas już zaskoczyć. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością klatek, naświetlonymi filmami, niefortunnymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się również montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć nagrywać magiczne chwile, co do tej pory wymagało zatrudnienia profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pierwszych aparatów cyfrowych minęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza
Wynalazkiem, który bezsprzecznie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowe urządzenie latające, wyposażone w kamerę i sterowane za pośrednictwem kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Drony mogą być stosowane w celach wojskowych i cywilnych. Dziś w sklepach z elektroniką znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego filmowania z powietrza.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest z pewnością dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za specjalistę w produkcji tego rodzaju urządzeń.

Prezentowany tekst bardzo Cię zainteresował? To zobacz także odmienne pomocne informacje (http://www.media-max.pl/category/multimedia), które zawierają ogromnie absorbujące informacje – wciągną Cię zupełnie.

Dron ten ma doskonałe parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem zaskakiwać jego wielka popularność.