U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Piorunochrony jako przyrządy do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony jako przyrządy  do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony są narzędzia jakie stosuje się do asekuracji istotnych elementów sieci.

Burze następują cały czas na całym świecie i powodują znaczne straty. Powodują niszczenie sprzętów zarówno przemysłowych, jak i w domu. Z uwagi na ich potężną i nieoczekiwaną naturę często wywołują fatalne następstwa w instalacjach elektrycznych.

zabezpieczone urządzenia elektryczne

zabezpieczone urządzenia elektryczne

W celu ubezpieczenia systemów fotowoltaicznych i podłączonych do nich instrumentów elektronowych przed przepięciami i sprzężeniami, aplikuje się specjalne ograniczniki fotowoltaika po stronie napięcia stałego, także typowe ograniczniki przepięć po stronie prądu zmiennego. Wybór nieodpowiednich ograniczników przepięć jest w stanie stwarzać ryzyko pożarowe dla narzędzi elektrycznych i elektronowych. Reguły używania ochrony przeciwprzepięciowej różnią się zależnie od zastosowanej ochrony odgromowej.

Zabezpieczaj własny obiekt przed pojawianiem się przepięć, wykorzystując pewne oraz bezpieczne podzespoły

Obecna instalacja elektryczna w domach oraz obiektach komercyjnych bywa niesamowicie nowoczesna, lecz nadal jest narażona na wiele zagrożeń. Wpływ ich działania potrafi dochodzić do przerw w dostarczaniu prądu, co skutkuje zatrzymaniem prac jak również zakłóceniem codziennego trybu życia. Niejednokrotnie zdarza się także tak, że w efekcie nieprawidłowości w funkcjonowaniu instalacji, różne urządzenia ulegają uszkodzeniu.