U nas...

Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Piorunochrony jako przyrządy do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony jako przyrządy  do ochrony istotnych fragmentów sieci

Piorunochrony są urządzeniami które używa się do ochrony ważnych elementów obwodów.

Wyładowania atmosferyczne występują bezustannie na wszystkich kontynentach i sprawiają spore szkody. Powodują niszczenie sprzętów zarówno fabrycznych, jak i domowych. Z uwagi na ich wielką i zaskakującą naturę nierzadko wywołują tragiczne konsekwencje w instalacjach elektrycznych.

Zabezpieczaj własny obiekt przed pojawianiem się przepięć, wykorzystując pewne oraz bezpieczne podzespoły

Obecna instalacja elektryczna w domach i obiektach przemysłowych jest niesamowicie nowoczesna, lecz nadal pozostaje narażona na wiele zagrożeń. Wpływ ich działania może dochodzić do przerw w dostawie prądu, co skutkuje zatrzymaniem prac jak również zakłóceniem codziennego trybu życia. Niejednokrotnie zdarza się też tak, że w wyniku spięć w działaniu instalacji, różnorakie sprzęty ulegają uszkodzeniu.

zabezpieczone urządzenia elektryczne

zabezpieczone urządzenia elektryczne

W celu ochrony systemów fotowoltaicznych i podłączonych do nich przyrządów elektronowych przed przepięciami i sprzężeniami, aplikuje się specjalne ograniczniki fotowoltaika po stronie napięcia stałego, oraz typowe ograniczniki przepięć po stronie prądu zmiennego. Dobór niewłaściwych ograniczników przepięć jest w stanie stwarzać niebezpieczeństwo pożarowe dla urządzeń elektrycznych i elektronowych. Normy wykorzystywania ochrony przeciwprzepięciowej różnią się zależnie od użytej ochrony odgromowej.