Najlepsze do pracy są najnowocześniejsze rozwiązania. Czy słyszałeś o dyskach ssd? Jeśli nie, warto nadrobić te zaległości

Dyski ssd, czyli solid-state drive sącoraz popularniejsze. Miano to noszą nośniki pamięci masowej zaprojektowane w oparciu o pamięć flash, które gwarantujązrobienie wielu zadań jeszcze bardziej wydajnie, niż na przykład tradycyjne dyski optyczne lub magnetyczne. W przypadku możliwości serwerowych te urządzenia są tym bardziej przydatne, gdy użytkownik trzyma pliki na serwerze, do jakich bardzo często utrzymuje dostęp.

Read more

W jaki sposób nabyć odpowiedni dla siebie laptop

Pamiętam ten straszny dzień, w którym straciłem kawał pracy dyplomowej przez awarię notebooka. Wina za brak backupu oczywiście leżała po mojej stronie, jednak na fakt usmażenia komputera, w ten piękny majowy poranek, nie miałem już wpływu. Strata ważnych danych z twardziela jest niczym śmierć psiaka, z którym wychowywaliśmy się od małego. Może nie płakałem po stracie unikatowej kolekcji filmów niedostępnych na dvd w naszym kraju, ale złość na cały świat dała o sobie znać. Data sprowadziła mnie na ziemię.

Read more