Drony oraz kamery GoPro – co warto wiedzieć na temat tych nowinek technicznych?

Niemające załogi obiekty latające określane dronami jeszcze niedawno były tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Dzisiaj coraz częściej są wytwarzane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników niecodziennych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po miniaturowe drony sięgają dzisiaj coraz częściej fani podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery o charakterze sportowym, z których chętnie korzystają nie tylko profesjonalni fotograficy, ale również amatorzy. Filmy kręcone tą kamerą mają wyjątkową jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co przekłada się na jakość filmów – komentarz z strony. Do kamery można zakupić statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy stworzone zostały 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów podczas lotu dronem stało się zaskakująco proste, a ujęcia mogą być naprawdę niezwykłe.

Obsługa jest niezwykle prosta, a to za sprawą niezwykle ergonomicznie wykonanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest zaskakująco proste. Dodanie opcji Pause pozwala zatrzymać drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet fotografie lub filmy robione przez amatorów będą bez wątpienia interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia wystarcza jedynie jedna osoba. Zawsze też można swoje urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie wybrać tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera (sprawdź koniecznie – profesjonalne kamery szpiegowskie Kamrec) może pracować między innymi w trybie automatycznym. Czas w jakim pracować może urządzenie pozbawione kamery wynosi dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając swoją przygodę z dronami, powinno zainteresować się prostymi i nie kosztującymi zbyt dużo modelami – odkryj więcej tutaj. Na takich tanich i charakteryzujących się prostą budową modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na drogich modelach wyposażonych w niezliczoną ilość kamer oraz złożone moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest przynajmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Z całą pewnością drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.