Czy powiemy w jaki sposób przechowywane są nasze dane?

Czy zdarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, lub telefony od firm, z którymi nigdy prędzej się nie zetknęliśmy? Jeżeli tak, to może to okazać się dowód na to, że nasze informacje brały udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Po prostu logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, dodajemy swoje dany by móc otrzymywać newsletter, tak żeby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Ale od czasu do czasu dzieje się tak, że bez naszej wiedzy dane przedsiębiorstwo sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne firmy też mają szansę nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to właśnie tak istotne jest idealne zobaczenie na jakie strony internetowe się logujemy, jak i też przemyślenie czy ciągle możemy udostępniać dane o sobie. Co ciekawe to niektóre strony internetowe tworzone są z myślą o odsprzedawaniu takich informacji i kiedy uzbierają właściwą ilość adresów, to przekazują je tej firmie, która więcej za nie da. Zobacz w którym miejscu pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Nie można pomylić adresów w czasie pakowania przesyłek

Obywatele znacznie częściej dokonują sprawunków przez internet, a to powoduje, że zakupiony towar przesyłany jest w paczce.

To fakt, że dziś mamy dostęp do wielu informacji, więc jeżeli ta tematyka Cię zaciekawiła oraz pragniesz uzyskać podobne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po źródło (http://www.studioartline.com.pl/portfolio/kaseton-podswietlany-dla-firmy-coffee-whisky-house/) tu.

Ktoś mimo wszystko powinien ją spakować oraz co więcej, warto to zrobić tak uważnie, aby nie został podany zły adres, gdyż wówczas paczka nie dojdzie do adresata. Takie pakowanie przesyłek łączy się ze sporą odpowiedzialnością, ponieważ najpierw należy przypilnować, żeby wszystko co ma się w niej znajdować, naprawdę się w niej znalazło, a następnie trzeba ją odpowiednio zaadresować, tak by trafiła do odpowiedniej osoby. Coraz częściej udział w całym tym zadaniu biorą komputery, przez co szansa błędu jest pomniejszana do minimum. Przejdź do całej oferty: profesjonalne pakowanie przesyłek.


Do przesłania przesyłki dajemy własne dane

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc otrzymać jakąś przesyłkę podajemy własne informacje, złożone z imienia i nazwiska, adresu e-mail, a często również z adresu zamieszkania oraz telefonu. Jeżeli nie pragniemy, żeby wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy żadnego kontaktu, to wciąż musimy rzetelnie poznać się z polityką konkretnej firmy oraz z jej zasadami przetrzymywania danych. Jeżeli wyklucza ona udostępnianie ich postronnym przedsiębiorstwom, to możemy stać się pewni, że nikt nie uzyska informacji o nas, bez naszej wiedzy.