Co zrobić, gdy skończyła się gwarancja?- serwis sprzętu AGD i elektroniki albo samodzielna naprawa oraz zakup części zamiennych

Sprzęt elektroniczny i AGD często się psują. Gwarancja na sprzęt trwa zaledwie parę lat. Co robić w przypadku, gdy urządzenie zepsuje nam się po czasie gwarancji?

Kiedy urządzenie zepsuje się w czasie okresu gwarancji, nie mamy żadnych problemów- można oddać je do serwisu producenta bądź w przypadku większych usterek nawet można liczyć na wymianę sprzętu. Kiedy jednak okres gwarancji się skończy trzeba zakupić nowy sprzęt albo oddać go do serwisu za opłatą. Niektórzy próbują sami sił w naprawianiu urządzeń elektronicznych czy też sprzętu AGD, jednak potrzebne do tego jest odpowiednie doświadczenie. Niektóre naprawy można wykonać samemu, niezależnie od tego czy posiadamy doświadczenie. Chociażby będzie to wymiana zużytych części przykładowo w odkurzaczu. Szczotki do odkurzacza albo filtry możemy nabyć w wielu sklepach z częściami zamiennymi do sprzętu AGD – poznaj firmę North. Istnieją także specjalne sklepy internetowe, które zajmują się dystrybucją takich produktów w postaci części zamiennych do elektroniki jak również artykułów gospodarstwa domowego. Nierzadko oferują o wiele niższe ceny aniżeli zwykłe sklepy.

odkurzacz

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Bardzo często usterkom ulega sprzęt elektroniczny taki jak tablety albo laptopy. Często jest to spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem urządzenia albo na przykład jego zalaniem płynem. Serwisy komputerowe są oblegana prawie cały czas, trafiają do nich różnego rodzaju sprzęty. W takich miejscach można też często dostać części zamienne przykładowo części do tabletów czy też komputerów, które można wymienić samodzielnie, jeżeli mamy odpowiednie doświadczenie w tego typu naprawach – sprawdź części zamienne do tabletu. Czasami jednak warto zlecić pracę profesjonalnemu serwisowi, aby nie popsuć kolejny raz urządzenia. W zależności od typu usług, ceny różnią się od siebie, wyższe ceny maja też naprawy, w których wymagana jest wymiana popsutych podzespołów urządzenia elektronicznego.

Z roku na rok powstaje coraz więcej serwisów elektronicznych, z których możemy skorzystać, chcąc naprawić zepsuty sprzęt AGD albo elektronikę. Jeżeli jednak posiadamy doświadczenie, możemy również samodzielnie próbować naprawiać urządzenie a także kupować części zamienne w sklepach.