Co może zapewnić switch zarządzalny oraz czy jest to kosztowne urządzenie?

Jest to urządzenie, które służy do połączenia sieci LAN. Za pośrednictwem takiego Urządzenia możemy uporządkować i rozbudować sieć, która funkcjonuje w mieszkaniu albo w biurze.
Przed kupnem tego typu urządzenia jak switch trzeba sobie udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wiele urządzeń będzie do niego podpięte.

Związane jest to z tym, żeby nie kupić przełącznika, do którego nie będziemy w stanie podłączyć innego kolejnego komputera. Odmiennym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest pasmo pracy, czyli prędkości, na których tego typu switch działa. Zazwyczaj jest to 10, sto oraz 1000 MB/s. Jest to bardzo istotne szczególnie, kiedy przesyłamy pomiędzy swymi komputerami olbrzymie pliki.

Czy po przestudiowaniu opisywanego zagadnienia masz pytania? Jeżeli tak, to wejdź tutaj oraz poznaj więcej informacji (http://it-solve.pl/software-house-rzeszow/) odnośnie publikowanej problematyki.

W tego typu sytuacji przepustowość 1000 megabajtów jest bardzo użyteczna oraz pomocna. Switche niezarządzalne są to urządzenia łatwiejsze w obsługiwaniu i tańsze niżeli ich zarządzalne odpowiedniki.

switch

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowy parametr każdego switcha to ilość i typ posiadanych przez niego portów. Najmniejsze przełączniki są wyposażone w parę gniazd, a największe posiadają ich ok. 48 albo 96. Należałoby także zwrócić uwagę na rodzaj i ilość dodatkowych portów, które zezwolą na przykład na łączenie wieżowe przełączników lub podłączenie różnych sprzętów. Możliwości switcha zarządzalnego są bardzo różne. Dużo z nich nadaje się jedynie do użycia w określonych wypadkach. Tak jak w przypadku różnych sprzętów elektronicznych, tak gdy kupujemy switcha należałoby się zastanowić czy pomocnicze funkcjonalności oraz naturalnie niezwykle kosztowne, będą nam w ogóle potrzebne. Dowolna pomocnicza opcja switch-a to są kolejne setki a nawet tysiące zł. Rozpiętość cen switcha jest niezwykle duża.

Dostępne są urządzenia kosztujące kilkaset albo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Lepiej nabyć jest urządzenie prostsze, które spełnia fundamentalne wymogi, niż kupić przełącznik z wielką ilością możliwości, które będą nieczęsto używane.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,