Jakie meble do salonu kupić?

Urządzanie salonu może być przyjemne, lecz może też stanowić swego rodzaju kłopot, gdy nie mamy zdolności aranżacyjnych i właściwie nie wiemy, czego chcemy. W takim wypadku warto jest zatrudnić projektanta wnętrz, jednakże nie każdy ma na to pieniądze. Sam remont czy zakup mebli to już dość kosztowna sprawa, a projektanci doświadczeni w temacie również nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę wskazówek, dzięki którym nasz salon nareszcie nabierze wyglądu, jakiego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym niewątpliwie potrzebnym meblem jest kanapa. To na niej będziemy siedzieć oglądając telewizję, odpoczywać lub czytać książki. Powinna być wyprodukowana z najlepszej jakości materiałów, aby oparcia nie wytarły się po kilku miesiącach, a sprężyny również były wytrzymałe. Jej kolor oraz materiał, z którego jest zrobiona, dobierzmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorystyki ścian, dywanu oraz innych akcesoriów znajdujących się w pokoju. Jasne sofy są wyjątkowo ładne, ale niejednokrotnie niepraktyczne, zwłaszcza gdy mamy małe pociechy.

Obok sofy przyda się stolik, a niezwykle popularne są dzisiaj zwłaszcza ławy szklane – atrakcyjne i wcale nie tak drogie – http://www.meble-bogart.pl/lawy-c-105-40.105.html. Zwróćmy uwagę na jakość szkła, by nie okazało się, iż błyskawicznie powstają na nim zarysowania, przez co nie możemy nawet trzymać na ławie kubka z ulubioną, popołudniową kawą. Można jak najbardziej położyć na niej bieżnik, ale przecież nie po to ją kupowaliśmy. Wybierając meble do salonu dobrze też kupić stoliczek pod telewizor, a jeżeli TV zawieszamy na ścianie, niniejszy mebel przyda się na konsolę lub kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, gdyż kanapa nie wystarczy, jeżeli nasza rodzina jest liczniejsza. Dobrze, aby fotele harmonizowały z wersalką, dlatego od razu można wybrać stylowy komplet mebli, a wszystko będzie stanowić zgraną całość. Wielu ludzi szuka także szafek lub innego typu półek, aby włożyć do nich kilka drobiazgów, nade wszystko, jeśli nie mamy miejsca na osobisty gabinet. Z tego powodu przyda się szafa na dokumenty i inne istotne rzeczy, najlepiej gdzieś w rogu, by nie ograniczała dostępu do światła.

Kupowanie mebli do salonu nie musi być uciążliwym zadaniem (http://www.meble-bogart.pl/komplety-mebli-c-47-40.47.html). Wystarczy tylko podejść do tego z uśmiechem, a szybko umeblujemy to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu.