2 rzeczy, jakie warto mieć uprawiając sport

Obecnie coraz większa liczba ludzi zajmuje się uprawianiem sportu. Są to różnego typu dyscypliny indywidualne lub grupowe. W przypadku dyscyplin indywidualnych pojawia się ochota albo konieczność starannego nagrania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się przykładowo w przypadku przekazów w telewizji. Widzowie takich transmisji nierzadko zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz na przykład z bolidu Formuły 1 lub z poziomu nóg skoczka narciarskiego. Zdziwienie powodują również czasami nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a do tego ze zbyt małej odległości jak na samolot lub śmigłowiec.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemnica tego typu obrazów znajduje się w odpowiedniej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania obrazów ma bowiem aktualnie ogromne możliwości. Filmy tworzone są w takich warunkach i okolicznościach, jakie jeszcze parę lat temu były przeszkodą nie do pokonania.

Kamery sportoweW celu wykonywania nagrań opisanych powyżej skonstruowano różnego typu kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a niekiedy wręcz ekstremalnych warunkach.

Jeśli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje, które analizuje podobną kwestię. Tamten materiał niewątpliwie także Cię zaintryguje, zatem kliknij tutaj.

Na przykład kamera sportowa (więcej o SONY Action Cam HDR-AS30) może zarejestrować film podczas wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta ostatnia czynność stwarza potrzebę użycia wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli zapobiec uszkodzeniom przyrządu. Dosyć niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia z możliwością przymocowania do nakrycia głowy sportowca. Są one pomocne w takich dyscyplinach jak na przykład wyścigi kolarskie, w celu urozmaicenia transmisji. Najważniejszą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, że zawodnik nie musi w żaden sposób obsługiwać kamery, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznego wypadku.

Producenci i koszty
Na dzień dzisiejszy jest coraz więcej producentów kamer sportowych. Ważne jest, by wybrać firmę jak najbardziej zaufaną, co może być gwarancją trwałości i dobrej jakości sprzętu. Popularnym rodzajem, również na terenie Polski, są kamery GoPro (zobacz premierę GoPro 4). Firma ta oprócz kamer oferuje także wiele innych urządzeń, umozliwiających tworzenie nagrań w ekstremalnych warunkach.